ARABESKRAPiN YENİ FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARABESKRAPiN YENİ FORUMU

TÜRKİYENİN YENİ ARABESKRAP MERKEZİ

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kıssadan hisse‏

YazarMesaj
Axi_Repçi
DeSaRj OnLiNe
Axi_Repçi

Erkek
İş/Hobiler : Raşel Kalfası
Lakap : Dj-TövßéKaR axarayliii-68 2oo8 - 2o11® MeLaNKoLiq PeSiMiST ღ
Rep : 1629

Kıssadan hisse‏ Empty
MesajKonu: Kıssadan hisse‏   Kıssadan hisse‏ EmptyPaz 19 Nis. 2009, 19:02

Ücra bir köyde yasayan adamın biri, çektigi zahmetlerden bıkıp usanmış. Ve büyük bir şehre, fazla bir masraf yapmadan yerlesmek için, Allah'a dua etmis:

"Amin!." deyip ellerini indirdiğinde, bir ses ilham suretinde kalbine yansıyarak:

- Duan, eşref saatine rast geldiğinden, Allah tarafindan kabul edildi, demiş.

Adam, sanki bayram yapmış bu müjde karşısında. Fakat hemen :

-Madem ki eşref saatine denk geldi, göç edecegim şehri, oturacağım semti, bana nasip edilecek yerin ve komsularımın özelliğini ben seçecegim , demiş.

Kalbinde duydugu ses, Allah'ın takdirine karışmakla hata ettiğini, Rabbinin neylerse güzel eylediğini söylemiş.Ama, adam : "Seçimi ben yapacağım!."diye diretmiş.

Ses, bunun üzerine:

- Şartlarını söyle bakalım, demiş. Ama dikkat et!. Gideceğin yer, sözlerine göre belirlenecek. Yanlış bir şey söylersen, bu işten dönemezsin.

-Anlaşıldı!. diye cevap vermiş adam. Istanbul'u seçiyorum.

-Tamam!. demiş ses.

- Deniz de görülsün!. demiş bu sefer. Her tarafta bol bol agaç bulunsun, bu köydekiler gibi. Bir de büyük veli olsun yakınlarında.

Aynı ses:

- Eyüp Sultan civarı, senin için uygundur,demiş.

-Son sartım da şudur!. demiş adam. Sağımdaki, solumdaki, altımdaki, üstümdeki, hiç bir komşum beni rahatsız etmeyecek. Karı-koca kavgası olmayacak. Ne kapıdan ne de pencerelerden, içki ve sigara kokusu sızmayacak. Komsularımız, televizyon ya da teyplerinin sesini açmayacak, yüksek sesle bile konuşmayacaklar, bahçeme çöp atmayacaklar, üstümüze balkondan bir şey dökmeyecekler. Bu şartları sağlayan bir yer istiyorum.

Kalbine yansıyan ses, o an kesilmiş. Adam, zor bir şart ileri sürdüğünden heyecanla bekliyormus kararı.

Bir süre sonra cevap verilmiş:

-Istediğin şartlar doğrultusunda, yerin belirlenmistir!. Hemen yarından sonra, Eyüp Sultan Mezarlığı'na gidiyorsun!.
https://arabeskrep.forum.st

Kıssadan hisse‏
1 sayfadaki 1 sayfası